Illustration

Оскільки наразі деякі українські бренди опановують нові для себе ринки, пропонуємо взяти до уваги дані нового дослідження NielsenIQ

2022 рік вніс свої корективи в покупну спроможність мешканців Європи, яку можна виокремити в 7 пунктів.

1. Обізнаність в ціні

Сприйняття цін споживачами зросло на 92%. Тепер вони переключаються між різними брендами продуктів і ринків, щоб знайти найнижчу ціну.

2. Споживачі менше купують

Основною причиною зміни є зменшення наявного доходу. Близько 56% європейців купують лише необхідні речі, щоб заощадити. Однак тенденція до онлайн-шопінгу продовжує зростати, і немає жодних ознак її зменшення в майбутньому.

3. Співвідношення ціни та якості

Європейці обирають магазини, які пропонують максимальне співвідношення ціни та якості. На вибір торговельної мережі впливають 5 факторів:

  icon

  Їжа та продукти хороші за ціною

  icon

  Зручно добиратися

  icon

  Чистий та гігієнічний магазин

  icon

  Легко і швидко знайти необхідне

  icon

  Великий асортимент продукції

4. Якість продукції втрачає значення

Покупці шукають товари зі значними знижками. Кількість споживачів, готових платити за якість, зменшилася: 61% вказали, що докладуть багато зусиль, щоб придбати продукти за найнижчою ціною. Лише 47% клієнтів все ще готові платити за якість. Вартість ніколи не була такою важливою для клієнтів.

5. Бренди недорогих магазинів

Клієнти шукають найкращі продукти за найкращою ціною. Тому обирають магазинні бренди й роблять менший акцент на приватні торгові марки.

6. Електронна комерція продовжує розвиватися в Європі

Покупці продовжують покладатися на електронну комерцію для різних продуктів і категорій. Однак існують три основні перешкоди між клієнтами та онлайн-магазинами:

  icon

  Додаткові збори

  icon

  Експертиза товару

  icon

  Питання щодо якості

7. Менше зосередженості на покупках, пов’язаних із екологічністю

Спостерігається зниження бажання купувати екологічні або місцеві продукти. Коли споживачам доводиться обирати між потрібним їм продуктом і навколишнім середовищем, потреби споживачів мають пріоритет.

Made with